Connect with Us

Nga video-skandali erotik tek lidhja me Artan Santon/ Zbardhen kontributet e Grida Dumës në PD

Politikë

Nga video-skandali erotik tek lidhja me Artan Santon/ Zbardhen kontributet e Grida Dumës në PD

Publikuar

-

Evi Kokalari zbulon “strategjinë” e Grida Dumës/ Kërkon të shesë sapunin për djathë

Grida Duma, e cila në zgjedhjet e 25 Prillit, mori mandatin e deputetes, por nuk arriti dot që ta bënte PD-në fituese në bastionet historike të kësaj forcë politike si në Kavajë dhe Rrogozhinë, del dhe flet për kontribute në PD.

Një ditë më parë, ndërsa ka komentuar zgjedhjet brenda PD dhe garën ndërmjet 4 kandidatëve, ka dalë në krah të Lulzim Bashës, kryetarit në detyrë të PD dhe ka sulmuar indirekt kandidatët e tjerë garues.

Je në politikë ti, nëse nuk ke këllqe për të qëndruar në vijën e parë ti duhet të ikësh. Basha ka një strategji politike, ai debatin e ka me demokratët dhe me qytetarët dhe jo me sfidantët e tij, nuk mundesh të kthesh në debat publik. Unë e mendoj garën legjitime, duhen kontribute në parti, për të marrë PD-në“, është shprehur dje Duma.

Po vetë Grida Duma, çfarë kontributesh ka dhënë në PD, që i jep vetes të drejtë  të vlerësojë kontributet e të tjerëve?

Kujtojmë se Grida Duma është një personazh politik dhe mediatik që shkëlqimin e saj e pati pas vitit 2013 kur në disa dalje televizive bëri mbështetje publike të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe në ato momente të vështira fitoi jo pak nga mbështetja e demokratëve të cilët vinin të traumatizuar pas një gare humbëse të atij viti dhe daljes në opozitë.

Që nga atëherë e deri më sot,  shkëlqimi i Grida Dumës, ka ardhur vetëm nga pamja e saj e jashtme dhe veshjet e saj të shtrenjta, se ndonjë shkëlqim tjetër lidhur me kontributet në PD nuk ka.

Le ta nisim nga zgjedhjet e 25 Prillit, që mbarë opinioni publik i ka më të freskëta.

Grida Duma, fytyra e bukur e PD-së, që ishte drejtuese politike në Bashkitë Kavajë dhe Rrogozhinë e fundosi PD atje. E fundosi në Bashkitë që historikisht kanë qenë bastion i PD-së

PD mori 10 115 vota në Bashkinë Kavajë, përkundër PS që mori 10 338 vota. Pra, me një diferencë prej 223 votash, PD ka shënuar humbje në bastionin e saj.

LEXO EDHE:  Si i gënjeu publikisht maturantët/ Zbulohet mashtrimi i Besa Shahinit

Ndërsa në Bashkinë Rrogozhinë, PD mori 3 949 vota, ndërsa PS mori 5 337 vota. Këtu diferenca ishte 1 338 vota. (Lexo këtu)

Pra, Duma dështoi dhe për më tepër nuk mbajti as premtimin që bëri në fushatë se do të dorëhiqej nëse Partia Socialiste do të merrte 7% të votave në Kavajë dhe Rrogozhinë.(Lexo këtu) 

“Kontributet” E Grida Dumës në PD

 

Grida Duma flet për kontribute dhe ka “kontribute” në PD. Duke filluar që nga lidhja e saj me çështjen e Artan Santos dhe tek video-skandali Salianji-G.D apo dhe me pazarin e saj me Lulzim Bashën e shërbimi ndaj marrëveshjes Rama-Basha.

Por Grida nuk ka folur dhe nuk flet për asnjërën prej këtyre “kontributeve”.

Ajo ka heshtur par skandalin e videos erotike, Salianji-G.D, që u realizua në Kuvend. 

Kujtojmë se Salianji fliste më një gjuhë perverse me G.D.(Lexo këtu)

Gjithashtu Grida Duma nuk ka folur as për “kontributin” e dhënë në lidhje me çështjen e Artan Santos dhe se çfarë bisedoi me ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në zyrën e këtij të fundit. (Lexo këtu)

Nuk mund të harrohet qëndrimi i mbajtur nga ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili në një dalje të tij në emisionin Opinion në TV Klan, iu drejtua Gridës, se ajo e di mjaft mirë si punon.

Një tjetër “kontribut” për të cilin Grida Duma hesht dhe nuk flet, dyshohet se ka lidhje me pazaret e Bashës me kryeministrin Edi Rama.

Edhe këto “kontribute” janë, pavarësisht se në thelb janë skandale, se nëse flasim për kontribute të mirëfillta politike, Grida Duma nuk ka asnjë të tillë./CNA.al

Skandalet pa përgjigje të Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D

Ekskluzive-Video e deputetit në bisedën perverse/Shk……, pleh.., q..

Pse Gridës i iku zëri nga një fjali e Saimir Tahirit?

Nga “miqësia” me Artan Santon te historia me Tahirin/ Çfarë nuk ju tregoi Grida të rinjve

Sfida e humbur e Grida Dumës ndaj Veliajt/ “Burrash, nëse fiton 7% të votave do lë mandatin”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nëse keni këllqe, keni kohë deri më 9 shtator”/ Murrizi sfidon hapur aleatët e Bashës

Publikuar

-

Nga

Kreu i LDSH, Myslim Murrizi ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh akuza ndaj aleatëve, të cilët morën 9 mandate me 25 prill, dhe prej asaj kohe nuk iu është dëgjuar zëri të dalin kundër Ramës.

Murrizi ngre një pyetje publike për ta, duke aluduar nëse kanë qenë spiunë të sigurimit të shtetit.

Deri më date 9 shtator keni kohë që të shkoni tek autoriteti i dosjeve e të merrni çertifikatën e pastertisë së figurës nëse keni këllqe, shton Murrizi.

Ai ka ironizuar dhe vizitën në SHBA të kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi, e cila është ‘zhdukur’ nga politika që pas humbjes së zgjedhjeve.

“25 prill-25 korrik

Tre muaj pas” fitores” se kesaj tufe qe kur ishin ne pushtet (2005-2013) nuk pyesnin per militantet

Nje pyetje per DEMOKRATET

A i keni pare apo degjuar më gjekundi te bilbilosin “ kundra” Rames,“ aleatet” pasi ju moren me 25 prill 9 mandatet?????

Se deri me date 25 prill i shihje kudo te gjashte se bashku me xhaketa hedhur kraheve si kryetaret e koperativave ne vaktit

Bile kishin pagezuar “grupin” me emrin “ CINQUE STELA” por erdhi Idrizi dhe u bene gjashte dhe ju doli nje “yll “teper

Kam edhe nje pyetje publike per “ aletatet”

A KENI QENE JU SPIUNE TE SIGURIMIT TE SHTETIT?????

Deri me date 9 shtator keni kohe plot qe te shkoni tek autoriteti i dosjeve e te merni çertifikaten e pastertise se figures nese keni kellqe

Ps: Kam harruar “ aleaten” kryesore te Lulit por ngaqe eshte ne USA me Libanezin per tu çmallur me bashkeshorten e Z Safi Kaskas se ka rreth 40 vjet qe e ka shoqe, nuk po ja prish muhabetit, qe te kujtojne vitet kur mbanin rradhe per qumesht buze lanes ne Laprake”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vizita sekrete e Metës dhe Kryemadhit në SHBA, ja si i ‘dekonspiron’ lobisti libanez

Publikuar

-

Nga

Vizita sekrete e Metës dhe Kryemadhit në SHBA, ja si i ‘dekonspiron’ lobisti libanez

Pak ditë pas vizitës në Hungari, presidenti Meta dhe bashkëshortja e tij Kryemadhi kanë shkuar në SHBA.

Udhëtimi i tyre ka qenë thuajse ‘sekrete’ duke qenë se as kreu i shtetit dhe as kryetarja e LSI-së nuk kanë bërë ndonjë njoftim në rrjetet sociale apo publikisht lidhur me këtë vizitë.

Ata janë takuar në SHBA me lobistin libanez Safi Kaskas e bashkëshorten e tij. Kaskas i ka dhuruar çiftit presidencial një libër të shkruar prej tij ndërsa shkruan se shumë shpejt do vijë në Shqipëri me ftesë të Metës e Kryemadhit në promovimin e tij.

Lobisti i njohur sqaron edhe si është njohur me presidentin Meta e bashkëshorten e tij Kryemadhi.

I pyetur nga një person poshtë fotos së publikuar prej tij në Facebook, Kaskas rrëfen se bashkëshortja e tij dhe ajo e Metës kanë punuar prej vitesh së bashku.

Dy ditë më vonë, lobisti libanez Kaskas ka pritur në zyrë kandidatin për Presidentin e Liberisë.

Kush është Safi Kaskas

Libanezi është lobist i njohur me bazë në SHBA e Arabinë Saudite me më shumë se 40 vite përvojë në planifikimin strategjik, udhëheqjen dhe etikën e biznesit, me një theks në menaxhimin strategjik në korporatat dhe botët akademike. Ai ka udhëhequr korporata të mëdha dhe kompani tregtare dhe ka pionieruar angazhime të shumta të suksesshme këshilluese fillestare për klientët në fushat e tregtisë dhe industrisë si në Shtetet e Bashkuara dhe Arabinë Saudite.

LEXO EDHE:  Grida Duma leksion Bashës/ Opozita duhet të jetë bindëse

LEXO EDHE:  Sot në koalicion/ Ja si Vasili kërkonte hetimin e Bashës për skandalin e rrugës së Kombit

Kaskas është një bashkëthemelues i Universitetit East West në Chicago, Illinois dhe u zgjodh president i bordit të tij të drejtorëve nga 1979 në 2005. Përveç përqendrimit të tij në shkencat e menaxhimit strategjik, Kaskas ka studiuar fetë Abrahamike dhe ka ligjëruar në të gjithë SHBA për tema që lidhen me Islamin, zhvillimin e myslimanëve amerikanë dhe të ardhmen e Islamit në SHBA.

Ai ka investuar 30 vjet të jetës së tij në dialog dhe ndërtimi i urës midis ithtarëve të feve Abrahamike. Kaskas shërben si anëtar bordi i Trac5, një organizatë që punon për zgjidhjen e konflikteve të bazuara në besim dhe është i ftuar të flasë rregullisht në Mëngjesin e Lutjeve Kombëtare në Uashington, DC për tema të tilla si pajtimi, Kurani dhe mësimet e Jezusit.

Kohët e fundit, Kaskas ishte bashkëautor i “Kurani – me Referenca në Bibël, Një Kuptim Bashkëkohor”, një përkthim i ri, i papërfunduar kurrë më parë i Kur’anit në anglishten bashkëkohore që përmban më shumë se 3,000 referenca paralele në Bibël.(hashtag)

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rimëkëmbja e turizmit ka filluar”/ Klosi: Duhet të promovojmë bukuritë shqiptare

Publikuar

-

Nga

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka qënë i pranishëm në Pustec, ku mori pjesë në aktivitetin “MIK FESTIVAL”.

Në një prononcim për mediat, ministri Klosi theksoi se rimëkëmbja e turizmit ka filluar dhe se Shqipëria po përjeton një mani të madhe për tu vizituar.

Por, gjithashtu Klosi tha se ajo që duhet bërë është të promovohen edhe më tepër bukuritë shqiptare, dhe jo vetëm deti, por duhet të kemi një paketë të plotë turistike.

Është i mrekullueshëm organizimi i Mik Festival në këtë vend magjik, që në fakt është në përputhje me politikat e Ministrisë së Turizmit, që një zonë ekstremisht e mbrojtur si e gjithe zona e Prespes të afrohet më shumë për turizmin, të afrohet për më shumë aktivitete artistike dhe promovimi që i bëhet nga të tilla koncerte është një gjë e mrekullueshme.

Në kuadër të turizmit për vitin 2021, Shqipëria po perjeton një mani të madhe për tu vizituar dhe madje kemi më shumë turistë se 2019, që ka qënë viti me i arte dhe kjo falë promovimit më të madh të Shqipërisë.

Na duhet të promovojmë shumë më teper bukuritë shqiptare, na duhet të promovojmë pervec detit dhe të kemi një oferte të plotë turistike.

Kemi numër të konsiderueshem turistësh dhe vizitoresh të huaj. 15 ditët e para të korrikut kemi pasur më shumë turistë se e njëjta periudhe e 2019 dhe deri 5 herë më tepër turistë se 2020 por kjo nuk mjafton. Ne jemi në fillimet e ngritjes se industrisë së turizmit në Shqipëri, na duhet shumë më tepër cilesi ne shërbim, rimëkëmbja e turizmit ka filluar por turizmi nuk mund të jetë një ekonomi e ndarë, është një ekonomi që jep shpresë për zhvillim, është një ekonomi që prodhon më shumë të ardhura, por në rastin e postpandemisë po prodhon edhe më shumë entuziazem në jetën e Shqipërisë dhe në fakt kjo është më e mira se krijon pozitivitet në jetët tona pas periudhës së pandemisë.”-tha Klosi./CNA.al

LEXO TE PLOTE