LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mashtrimet me lojrat on line/ Fiton çmimin duke luajtur MulanPro, nuk i bëhet pagesa

2 Prill 2021, 21:17, Denoncim CNA
Mashtrimet me lojrat on line/ Fiton çmimin duke luajtur MulanPro, nuk i

Menaxheri i lojës i kërkon fotokopje të pasaportës për t?i kaluar lekët dhe më pas nuk hedh. Pretendon se janë bërë parregullsi në lojë dhe deri sa të zgjidhet nuk do të ketë pagesa ?Unë nuk jam Nënë Tereza? i thotë në komunikim.Një qytetar nga qyteti i Dimalit, ish Ura Vajgurore u ankua në Fiks Fare pasi pretendon se është mashtruar nga autori dhe menaxheri i lojës on line Mulan Pro.

Ai thotë se ka luajtur 1 javë rrjesht dhe në fund të javës janë shpallur katër fitues, siç janë edhe rregullat e lojës. Loja është falas, në fund çmimi i parë merr 150 euro, i dyti 100, i treti dhe i katërti 50. Kris Ferko, menaxheri me të cilin ka komunikuar pasi është shpallur fitues i ka kërkuar kartën e identiteti për t?i bërë dërgesën e parave. Dërgesë që nuk u bë asnjëherë dhe pasi komunikuan ai në një nga rastet i thotë që nuk është Nënë Tereza.

Fiksi kontakton me Kris Ferkon, menaxherin e lojes MulanPro, i cili nuk pranon as të japë intervistë dhe as të flas në telefon, por vetëm nëpërmjet
mesazheve. Ai pretendon se ka patur parregullsi dhe për këtë arsye nuk janë bërë pagesat pasi po rregullohet serveri për shkak të adresave anonime.
Sipas tij nuk mund të ketë më shpërblim për një kohë të shkurtër.

Për ata që nuk janë paguar, ai pretendon se i ka sqaruar dhe të dhënat kërkohen për të provuar legjitimitetin. Duke mos sqaruar nëse lojtari ka qenë apo jo legjitim, dhe këtu e mbyllë bisedën duke thënë kaq kisha. Ndërkohë pavarësisht këtyre parregullësive, plane të lojës e cila është akoma aktive dhe madje u bëhet reklamë edhe nga njerëz të njohur të ekranit. Në faqe gjenden edhe të tjerë që thonë se këta janë mashtrues dhe nuk paguajnë./tch

Lajmet e fundit nga