LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ka valë të parë e të dytë”/ Brataj tregon sa do zgjasi situata e pandemisë

16 Nëntor 2020, 20:37, Lifestyle CNA
“Nuk ka valë të parë e të dytë”/ Brataj

Kreu i Urgjencës, Skënder Brataj është i ftuar mbrëmjen e sotme në Syrit tv, ku po diskutohet për situatën e pandemisë.

Brataj tha se nuk ka valë të parë apo të dytë të koronavirusit dhe se kjo situatë do të vazhdojë edhe disa muaj.

?Nuk ka valë të parë ose të dytë, pasi virusi nuk iku dhe erdhi. Ky është një proces që ka ecur edhe gjatë verës?.

Sa i përket rritjes së shifrave ai tha se nuk mund të ketë krahasim me shifrat e tre muajve të parë të pandemisë, pasi atëherë vendi ishte në karantinë të plotë.

?Nuk jemi Gjermania dhe nuk jemi Europa. Nuk e kam thënë ndonjëherë dhe nuk do e them kurrë,? tha Brataj.

Ai nuk pranoi gjithashtu se pandemia është jashtë kontrollit dhe se situata në spitale është në gjendje kolapsi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga