Nxori sekretin hetimor/ Gjykata e Posaçme e Apelit jep vendimin për Artan Shkëmbin

15 Tetor 2020, 08:37, Aktualitet CNA
Nxori sekretin hetimor/ Gjykata e Posaçme e Apelit jep vendimin për

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra numrin dy të OFL, Artan Shkëmbi.

Artan Shkëmbi është hetuar 6 muaj më parë pas një informacioni top-secret të ardhur nga Gjermania. Ky informacion ishte për një grup kriminal të trafikut të drogës, që Artan Shkëmbi si dokument ia dorëzoi një prej anëtarëve të këtij grupi duke dekonspiruar informacionin.

Por autoritetet gjermane kanë dekriptuar mesazhin dhe fillimisht GJKKO dhe më pas Ardi Veliu me urdhër ka pezulluar nga detyra Shkëmbin i cili akuzohet për nxjerrje të sekretit hetimor dhe korrupsion./CNA.al

Lajmet e fundit nga