Abuzime me tenderat e rrugëve/ Pranga disa zyrtarëve të ARRSH në Durrës

14 Tetor 2020, 08:41, Aktualitet CNA
Abuzime me tenderat e rrugëve/ Pranga disa zyrtarëve të ARRSH

Disa zyrtarë të Autoritetit Rrugor Shqiptar në Durrës kanë rënë në prangat e policisë.

Mësohet se arrestimet kanë ardhur si pasojë e abuzimeve që kanë bërë këta zyrtarë me tenderat e rrugëve, që kapin vlerën e 20 milionë lekëve. Ndërkohë bëhet me dije se operacioni është zhvilluar mëngjesin e sotëm nga policia dhe prokuroria.

Nuk dihen ende emrat e personave të arrestuar ndërkohë pritet edhe zbardhja e detajeve të tjera të ngjarjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga