I dërgoi trëndafila, çokollata dhe letër ish-gruas/ I dënuari rrezikon burgun

13 Tetor 2020, 16:11, Aktualitet CNA
I dërgoi trëndafila, çokollata dhe letër ish-gruas/ I

Gazetarja Anila Hoxha ka denoncuar rastin e një burri që rrezikon të rikthehet në burg, pasi i dërgoi ish-bashkëshortes trëndafila, çokollata dhe një letër.

Mësohet se Pjetër Gjaci ndodhet nën arrest shtëpie prej katër muajsh, pasi akuzohet se ka dhunuar ish-bashkëhorten.

Mirëpo trëndafili, letra dhe dhuratat mund ta rikthejnë në qeli, pasi ish-gruaja e denoncon për përndjekje.

?Kur u ktheva në banesë së bashku me tim bir, në hyrje gjeta një qese ku kishte dhurata për djalin tonë, një trëndafil të kuq dhe mendoj që lulja nuk është për fëmijen, si dhe letra, pas së cilës ishin vizatuar tre zemra. Djali ende nuk ka mësuar të lexoje?, është shprehur ajo.

Sipas Top Channel, tashmë Prokuroria ka shtuar edhe akuzën e përndjekjes, ndonëse Pjetër Gjaci pretendon se nuk i është afruar banesës por pakoja është dorëzuar nga postieri.

?Lulet i porosita me telefon, letrën e kisha për djalin ku i kërkoja falje për mungesën dhe shpresova që të rriturit do ja lexonin. Në pako kishte 6 çokollata për tim bir pasi më ka marrë malli për të?, ka deklaruar ai.

Por pavarësisht pretendimeve të tij, ndaj Gjacit mund të rëndojë edhe një tjetër vepër penale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga