Shkarkohet drejtori i Kadastrës në Durrës/ Ja kush e zëvendëson

12 Tetor 2020, 07:49, Aktualitet CNA
Shkarkohet drejtori i Kadastrës në Durrës/ Ja kush e

Shkarkohet nga detyra drejtori i Kadastrës në Durrës, Artur Çobani.

Mësohet se në vend të tij është vendosur Rezart Elmazi, i cili ka qenë më herët në postin e drejtorit të hipotekës së Vlorës. Çobani ishte emëruar në këtë detyrë pas arrestimit të ish drejtuesit Liridon Pula, që më pas u la i lirë nga Gjykata e Apelit, pas akuzave të akteve korruptive.

Më herët Çobani kishte mbajtur pozicionin e shefit tekniko-ligjor, në Drejtorinë e Përgjithshme, po ashtu ka qenë i komanduar drejtor në Kavajë para shkrirjes së drejtorive të Aluiznit dhe Hipotekës./CNA.al

Lajmet e fundit nga