Përplasje mes naftëtarëve dhe policisë/ Shpërthejnë portën, hyjnë me forcë në uzinë

14 Tetor 2020, 08:13, Aktualitet CNA
Përplasje mes naftëtarëve dhe policisë/

Naftëtarët e Ballshit vijojnë protestën, ndërsa mëngjesin e sotëm kanë shpërthyer portën kryesore, duke hyrë me forcë në uzinë.

Protestuesit janë përplasur me forcat e policisë, dhe kanë shpërthyer portën kryesore, duke hyrë kështu në oborrin e uzinës së rafinerisë së naftës në Ballsh.

Ndërkohë, kreu i Sindikatës së naftëtarëve, Sokol Dautaj në një dalje për mediat, jashtë ambienteve ku zhvillohet greva, është theksoi se kërkesat e tyre janë shumë të qarta, por askush nuk i ka marrë parasysh.

“Është i gjithë fati i qytetit. Rafineria punon me naftëtarë. Të na japin ca na takon, ikim ne shikojmë hallin tonë. Hapi i radhës është shumë i qartë, kjo është në dorën e naftëtarëve, më shqip dhe qartë që i kemi shprehur kërkesat tona, nëse do ia lëmë Zotin, ne të vdekur jemi”, tha Dautaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga