LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emily Ratajkowski e akuzon hapur për abuzim seksual/ Reagon fotografi: "Kush e beson një vajzë që ka kërcyer nudo në klip”

16 Shtator 2020, 12:26, Lifestyle CNA

Modelja e famshme Emily Ratajkowski ka akuzuar fotografin Jonathan Leder për abuzim seksual dhe se ai e ka përdhunuar gjatë realizimit të një seti fotografik në shtëpinë e tij në vitin 2012. 29-vjeçarja shkruan se kishte shkuar në shtëpinë e Leder për një sesion fotografik për një revistë të quajtur Darius.

Ratajkowski shprehet se me të arritur në shtëpinë e Leder, ishte befasuar kur zbuloi se do të pozonte e veshur vetëm me të brendshme. Në përpjekje për tu dukur e pjekur, ajo pranoi edhe verën e kuqe që ai i ofroi gjatë mbrëmjes.

Pasi u fotografua me të brendshme, Ratajkowski pretendon se Leder i kërkoi të zhvishet: ?Le ta provojmë lakuriq tani?.

?Në sekondën që unë hoqa rrobat, një pjesë e imja u veçua. Fillova të dal jashtë vetes. Blici i tij ishte aq i ndritshëm dhe unë kisha pirë aq shumë verë, saqë pika të zeza gjigante po zgjeroheshin dhe dilnin para syve të mi?.

Më vonë, kur artistja e grimit që ishte e pranishme për xhirimin shkoi për të fjetur, Ratajkoëski, e cila thotë se ishte ?shumë, shumë e dehur?, u mbështoll nën një batanije në divan bashkë me fotografin, i cili nisi ta pyeste për të dashurit e saj ndërsa shikonte teksa modelja fërkonte këmbët e saj për t?i ngrohur.

?Ai më tha se i pëlqente ajo gjëja që po bëja me këmbët. Shumica e asaj që erdhi më pas ishte një turbullirë përveç ndjenjës. Nuk mbaj mend të jemi puthur, por mbaj mend që gishtat e tij papritmas ishin brenda meje?, pohon ajo. ?Gjithnjë e më fort dhe shtynte dhe shtynte sikur askush nuk më kishte prekur më parë ose nuk më ka prekur që atëherë. Kjo me të vërtetë më dhembi. Unë e çova dorën time në mënyrë instiktive tek kyçi i tij dhe nxora gishtat e tij nga unë me forcë. Nuk thashë asnjë fjalë. Ai u ngrit papritmas dhe u turr i heshtur në errësirën e shkallëve?.

Por nga ana tjetër fotografi ka mohuar  pretendimet e Ratajkowski-t, duke i thënë gazetarit se pyetjet ishin shumë fëmijënore për t?u përgjigjur. Duke iu referuar xhirimeve lakuriq dhe topless që Ratajkowski ka bërë në vitet kur ka punuar me të, Leder vazhdoi: ?A e dini për kë po flasim apo jo? Kjo është ajo vajza që kërceu lakuriq në videon e Robin Thicke në atë kohë. Ju vërtet dëshironi që dikush të besojë se ajo ishte një viktimë??, është shprehur ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga