LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 vajzat më të ndjekura të showbizit shqiptar/ Ja kush e mban kurorën

14 Gusht 2020, 08:04, Lifestyle CNA
5 vajzat më të ndjekura të showbizit shqiptar/ Ja kush e mban

Instagrami është një nga rrjetet sociale më të përdorura dhe tashmë është kthyer në një biznes për shumë njerëz.

Gjithashtu është një mundësi për ndjekësit të dinë dhe të njohin personazhet e tyre të preferuar nëpërmjet postimeve apo mini intervistave që shpesh herë zhvillojnë me fansat e tyre.

Ashtu si edhe në showbizin e huaj dhe shqiptarët kanë të preferuarën e tyre. Kjo mund të shihet qartë edhe nga numri i ndjekësve që kanë në Instagram. Gjatë një kërkimi të vogël që bëmë në llogarinë e disa prej këngëtareve të njohura shqiptare arritëm të zbulonim se cila është më e preferuara e tyre me numrin më të madh të ndjekësve.

Reperja shqiptare Loredana është ajo që kryeson listën me 2.8 milionë ndjekës duke u ndjekur nga Enca me 2.3 milionë dhe moderatorja Luana Vjollca me 1.8 milionë ndjekës.

Këto vajza janë të klasifikuara në atë që mund ta quajmë ?top 3?. Në vendin e katërt qëndron këngëtarja Kida me 1.6 milionë dhe në vendin e pestë Elvana Gjata, Dafina Zeqiri dhe Tayna përkatësisht me nga 1.5 milionë ndjekës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga