LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E thonë studiuesit/ Gjumi dhe seksi janë "receta e lumturisë"

8 Gusht 2020, 10:24, Lifestyle CNA
E thonë studiuesit/ Gjumi dhe seksi janë "receta e

Të bësh një gjumë të rehatshëm dhe të kesh një jetë të mirë seksuale, është diçka më e frytshme se paratë dhe të bën më të lumtur, sipas studiuesve.

Sipas studimit thuhet se marrëdhëniet e forta me familjen e miqtë, siguria e punës dhe shëndeti i mirë i më të dashurve tuaj, janë gjithashtu shumë më të rëndësishme se sa makinat e luksoze dhe festat ekzotike.

Këto pretendime vijnë nga një indeks i ri ?Well Well Well?, i cili shikon se si njerëzit përballen më mirë me streset e jetës moderne.

Një sondazh i 8,250 ekspertësh nga Oxford Economics dhe Qendra Kombëtare për Kërkime Sociale zbuloi se mesatarja britanike ka një rezultat  prej 62.2 nga 100 persona të cilët ndihen të lumtur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga