LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në kërkim për grabitjen në Rinas/ Talo Çela akuzohet si autor i vrasjes së dy vëllezërve në Durrës

3 Korrik 2020, 09:40, Kronika CNA
Në kërkim për grabitjen në Rinas/ Talo Çela akuzohet

Dy muaj pas ekzekutimit në Durrës të dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, prokuroria ka zbuluar autorin.

Grupi hetimor pohon se organizatori dhe autori i dyshuar i vrasjes së dy vëllezërve në 27 prill është Talo Çela, një emër i njohur për drejtësinë, pasi është në kërkim edhe për grabitjen në aeroportin e Rinasit në 9 prill të vitit të kaluar.

Deri tani në pranga për vrasjen e dy vëllezërve janë 22-vjeçari Klevis Alla, që bashkëpunoi me policinë duke treguar se ku kishin hedhur armët e krimit të përdorura në atentatin ndaj vëllezërve Haxhia dhe Altin Ndoci./CNA.al

Lajmet e fundit nga