LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna ndaj qytetarëve/ Revoltohet Dom Gjergj Meta: Turp për policinë!

9 Maj 2020, 19:27, Aktualitet CNA

Dom Gjergj Meta, ka dënuar ashpër dhunën e ushtruar nga policia ndaj qytetarëve që protestuan në sheshin ?Skënderbej?.

I reëvoltuar Gjergj Meta shkruan se ajo që ndodhi sot është një turp për policinë.

Ai shton se ata qytetarë që u dhunuan, nuk ishin as kriminel, e as evazor fiskal, por janë qytetarë që janë zemërim brenda vetes e nuk mund të dënohen.

?TURP PËR POLICINË! TURP!

Njerëzit e ndaluar në protestë sot janë qytetarë të këtij vendi. Nuk janë as kriminelë, as evazorë fiskalë, as trafikantë droge, as përfitues tenderash. Kanë zemërim brenda vetes që gjithsesi nuk dënohet me ndalim nga policia.

Policia është në shërbim të popullit dhe duhet të jetë aty ku e ?thërret? krimi, vrasja, evazioni fiskal, oligarkët që nënpaguajnë punëtorët dhe jo para teatrit apo në shesh për të arrestuar aktivistët të zemëruar.

Turp t?i vijë kush i urdhëron të arrestojnë njerëz të zemëruar. Turp!?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga