LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Festa e Abetares në kohë pandemie/ Vogelushi 6 vjeçar, “sfidon” Covid-19

7 Maj 2020, 13:16, Aktualitet CNA

Situata e krijuar për shkak të koronavirusit, ka bërë që fëmijët të mbyllen në shtëpi dhe të mos vijojnë antivitetet e tyre të përditshme.

E ndërsa shkollat janë të mbyllura që prej 9 marsit, për shkak të Covid-19, një vogëlush 6-vjeçar ka vendosur të ?sfidojë? pandeminë dhe ka festuar Festën e Abetares në kushte shtëpie.

Vogëlushi 6 vjeçar, Ilves Selimani i dërgoi leter te hapur Kryeministrit Edi Rama, duke “sfiduar” pandeminë e Covid-19 dhe ka festuar Festen e Abetares, pavarësisht se shkollat janë të mbyllura. / CNA.al

Lajmet e fundit nga