LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pamje me dron/ Momenti i shembjes të pallatit te Shkëmbi i Kavajës

8 Maj 2020, 12:12, Aktualitet CNA

Publikohet video e shembjes me shpërthim të kontorlluar të pallatit 5 katësh tek Shkëmbi i Kavajës.

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjës së Territorit ka prishur sot në orën 12.00 me shpërthim të kontrolluar një pallat 5 katësh pranë Shkëmbit të Kavajës.

Operacioni është kryer pasi janë thyer më krahë rreth 40 metër kub mur tulle. Për shëmbjen e pallatit, i cili ka rezultuar i dëmtuar nga termeti i 26 nëntorit 2019, u përdoren 6 kilograme lendë eksplozive c4, vendosur në 200 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit. Shpërthimi është realizuar me sukses dhe pas asnjë dëmtim në objektet pranë tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga