LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më shumë siguri për qytetarët”/ Lleshaj dhe Yuri Kim nënshkruajnë marrëveshjen e rëndësishme

8 Maj 2020, 11:59, Aktualitet CNA

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj së bashku me Ambasadoren e SHBA Yuri Kim nënshkruan sot një marrëveshje mes qeverive të Shqipërisë dhe të SHBA, e cila zgjeron më tej mundësitë dhe kapacitetet e bashkëpunimit dypalësh në luftën kundër krimit dhe terrorizmit.

Lleshaj shprehet se ky është një hap tjetër drejt thellimit të partneritetit strategjik me SHBA, i cili sjell më shumë siguri për qytetarët dhe pak hapësirë për veprimtaritë kriminale dhe terroriste.

?Çdo hap përpara në fushën e sigurisë është njëkohësisht një hap përpara edhe në rrugën e integrimit europian të vendit?, shkruan Lleshaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga