LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Njëri floriri, e tjetri Rruga e Kombit”/ Kryemadhit i “shpëton goja”, shigjeton Meten dhe Bashën

8 Maj 2020, 19:33, Politikë CNA
“Njëri floriri, e tjetri Rruga e Kombit”/ Kryemadhit i

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi mbrëmjen e sotme, ka risjellë në vëmendje akuzat ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha për Rrugën e Kombit dhe akuzat ndaj Metës për floririn.

E ftuar në emisionin ?Java? të Lorenc Vangjelit, Kryemadhi tha se pavarësisht këtyre akuzave, asnjëri nuk ia kalon Edi Ramës për para.

Sipas Kryemadhit, paratë dhe lobimi janë dy pikat e forta të Edi Ramës.

?Njëri florin, e tjetri Rrugën e Kombit, por asnjë nuk e mund Ramën në para. Rama ka fituar para nga aktiviteti kriminal dhe ka lidhje me lobistë të forte. Këto janë dy pikat e forta të Ramës.

Ai ka krijuar një netëork politik financiar antishqiptar nga grupe kriminale. Në fillim e merrnim si budalla, por nuk ishte aspak i tillë. Mori leket e drogës dhe i futi në ndërtim?-tha Kryemadhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga