Foto-Republika e Re njësoj si Rilindja/ Shpërndajnë ndihma me kameraman me vete

5 Prill 2020, 13:23, Politikë CNA
Foto-Republika e Re njësoj si Rilindja/ Shpërndajnë ndihma me

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se ?ndryshe nga Balla dhe Xhaçka që marrin nga 3 kameramanë, ne kemi vendosur të mos bëjmë as foto, as video e as propagandë me qytetarët në nevojë.?

Prej disa ditësh opozita ngre zërin duke bërë zhurmë se qeveria po bën propagandë më foto duke ndihmuar familjet në nevojë në këtë kohë të vështirë.

Akzuat dhe denoncimet nga ana e opozitës qendrojnë, por ajo që nuk shkon është se edhe vetë ata po bëjnë të njëjtën gjë duke bërë foto nëpër familjet që ata zgjedhin të ndihmojnë.
Kryetarët e degëve të PD, në Tiranë kanë mbushur profilet e tyre në rrjete sociale me foto teksa cojnë ndihma nëpër familjet në nevojë.

Një prej tyre është Ervin Goxhaj, kryetari i PD, dega 4 i cili ka publikuar rreth 15 foto, ditën e djeshme teksa shperndanin një sasi pakosh për banorët e  kësaj zone.

Po ashtu edhe Festi Dushku, kryetari i PD dega 12, ka publikuar në profilin e tij foto teksa strukturat e Partisë Demokratike të kësaj dege, kanë shpërndarë ndihma në shumë familje të pamundura në Baldushk.

Në profilin e tij në Facebook gjenden mbi 20 foto të shkrepura gjatë ?misionit? të tyre për të ndihmuar familjet e varfra.

Republika e Re nuk mund të ndryshojë aspak nga Rilindja. Fakti është fakt, të dy palët shpërndajnë ndihma por pa harruar fotot.
Po sjellim si shembull vetëm këta të dy me shpresën se të tjerët do i fshijnë dhe nuk do publikojnë me foto të tilla./CNA.al

Lajmet e fundit nga