LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria në karantinë/ Kryemadhi këshillon qytetarët: Shikoni telenovela turke

4 Prill 2020, 16:15, Politikë CNA
Shqipëria në karantinë/ Kryemadhi këshillon qytetarët:

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një lidhje me emisionin ?Kjo javë? ka hedhur akuza ndaj qeverisë së po përhap panik tek qytetarët lidhur me situatën nga koronavirusi.

Ajo u shpreh me ironi se më mirë qytetarët të shohin telenovelat turke, se kryeministrin që del 24 orë në ditë duke përhapur panik.

?Pacienti zero i koroanvirusit në Shqipëri, që është Edi Rama, duhet të shmang panikun. Qeveria dhe mediat po përdoren nga ato. Nëse kjo do të jetë kaq emergjente, mjafton të merrni komentet në mënyrë se si flitet. Është vetëm panik. Jo vetëm qytetarët, por dhe tek shtresat në nevojë, që s?kanë para, sjell stres. Këtu po të shohësh, hap TV, ca janë të gjithë? I ke panik dhe terror. Njerëzve duhet me iu dhënë garanci, që t?u shërbejë qytetarëve. Më mirë telenovelat turke, se sa tv.?

 

Lajmet e fundit nga