LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shërimi i Profesor Krajës na gëzon të gjithëve”/ Meta apel qeverisë: Të mbrohen mjekët

4 Prill 2020, 11:13, Politikë CNA
“Shërimi i Profesor Krajës na gëzon të

Ndërsa ka reaguar në lidhje me shërimin e profesor Dhimitër Krajës, i cili ishte prekur nga koronavirusi, presidenti Ilir Meta i ka drejtuar edhe një apel të fortë qeverisë që të marrë masa për mbrojtjen e personelit mjekësor.

?Shërimi i Profesor Dhimitër Krajës është një lajm i mirë që na gëzon të gjithëve!
Duke ju uruar shërim të shpejtë edhe të gjithë të prekurve nga pandemia COVID-19, theksoj edhe njëherë rëndësinë e forcimit të masave mbrojtëse për të gjithë mjekët, infermierët, sanitarët dhe personelin mbështetës, të cilët janë në vijën e parë të frontit, duke shërbyer me përkushtim, profesionalizëm dhe sakrifica në mbrojtje të shëndetit të çdo qytetari.?-shkruan Meta.

Lajmet e fundit nga