LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arjan Çani i bën pyetjen që nuk e priste/ Rama i përgjigjet duke cituar gjyshen

4 Prill 2020, 08:48, Politikë CNA
Arjan Çani i bën pyetjen që nuk e priste/ Rama i

Kryeministri Rama ka folur mbrëmjen e djeshme në një lidhje direkte në emisionin ?Zonë e Lirë? të Arjan Çanit për situatën në të cilën ndodhet vendi për shkak të koronavirusit.

Gjatë bisedës, Çani e ka pyetur Ramën se në çfarë gjendje psikologjike është kryeministri pasi në nëntor vendi u godit nga tërmeti e tani nga koronavirusi.

?Cila është gjendja jote psikologjike, duke qenë se që nga nëntori je duke drejtuar disa luftra, tërmetin e 26 nëntorit, tani bam coronavirusi. I bie që nga nëntori je prijës i luftërave të zeza. A mos ndoshta je bir i Zotit dhe nuk e dimë??, pyeti Çani.

Ndërkohë, Rama ka zgjedhur të përgjigjet duke cituar një shprehje të gjyshes së tij ?Zoti zgjedh mbi cilat shpatulla vë peshat më të mëdha.?

?Pse është kënaqësi kjo? Nuk është kënaqësi është diçka që e sprovon njeriun në kufij që si ke menduar, ajo e tërmetit ishte betejë e jashtëzakonshme, kjo është lufta e tretë botërore dhe është një luftë ku të gjitha shtetet janë kapur në befasi dhe nuk kanë ende kapacitete të kundërsulmojnë por janë në mbrojtje? Gjyshja im thoshte: Zoti zgjedh mbi cilat shpatulla vë peshat më të mëdha?, u përgjigj kryeministri Rama.

Lajmet e fundit nga