LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk do rrezikojmë gjithçka që kemi arritur”/ Rama njofton rregulla të reja

4 Prill 2020, 14:48, Politikë CNA
“Nuk do rrezikojmë gjithçka që kemi arritur”/ Rama

Kryeministri Edi Rama, ka lajmëruar se duke nisur nga dita e hënë do të rinisë puna në tregun e Kombinatit, por me rregulla të reja.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, kryeministri bën me dije se në këtë treg, ushtria nuk do të lejojë që të futen makinat, do të ketë vetëm një hyrje, në të cilën do të krijohet një tunel higjienik për t’u dezinfektuar, si dhe do vendoset një sinjalistikë për qytetarët, të cilët duhet të qendrojnë 2 m larg njëri-tjetrit.

Lajmet e fundit nga