LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Për të pame e për të bame”/ Jozefina Topalli “zbulon” ngjashmërinë e Bashës me Enver Hoxhën

4 Prill 2020, 16:51, Politikë CNA
“Për të pame e për të bame”/ Jozefina Topalli

Kreu i opozitës Lulzim Basha, është bërë sot ?nostalgjik?, teksa postoi një video në rrjetet sociale në kuadër të 11 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NOTO.

Krahas videos Basha shkruan ?kujtoj me krenari punën dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm të qeverisë në ato vite për këtë arritje historike?.

Pas këtij statusi ?të fryrë? të kryedemokratit, i cili ka hequr nga video gjithë qeverinë duke e personalizuar si fitore te tij, nuk ka munguar dhe reagimi i ish kreparlamentares Jozefina Topalli.

Në reagimin e saj, duke  e krahasuar  me ish diktatorin Enver Hoxha, i cili hiqte fshinte emrat e fotot e protagonistëve të ngjarjeve të mëdha, Topalli shkruan se Basha i ngjan për të ?pame e për të bame?.

?Enver Hoxha fshinte emrat e fotot e protagonisteve te ngjarjeve te medha.
Ky i ngjan per te ?pame e per te bame?.
I pa afte per t? u turperuar.?, shkruan Toplli në reagimin e plotë./CNA.al

Të dashur bashkëqytetarë, sot u mbushën 11 vite nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO. Unë kujtoj me krenari punën dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm të qeverisë në ato vite për këtë arritje historike për të gjithë ne shqiptarët.Puna, përkushtimi dhe ndershmëria shpërblehen gjithmonë! Ndonëse sot po kalojmë ditë të vështira, ne nuk jemi vetëm. Bashkë do tia dalim! E keqja do kalojë dhe ne do të ngrihemi më të fortë! #WeAreNato #ditemetemira

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 4. April 2020

Lajmet e fundit nga