LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“S’do lejojmë askënd të sabotojë çfarë kemi arritur”/ Rama publikon grafikun me numrin e të shëruarve

4 Prill 2020, 20:46, Politikë CNA
“S’do lejojmë askënd të sabotojë

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar mbrëmjen e sotme një grafik ku tregohet numri i të shëruarve dhe viktimave për 1 milion banorë, në rajon.

Sipas të dhënave shikohet se Shqipëria rëndit e dyta, pas Sllovenisë, për numrin më të lartë të të shëruarve për 1 milion banorë.

Më pas vjen Koracia dhe Maqedonia e Veriut.

Kujtojmë se deri Shqipëria regjistron 335 persona të infektuar me koronavirus,  ndërsa 99 janë shëruar.

Lajmet e fundit nga