LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasje të vogla/ Oja hakmerret, Merve përfundon në spital, ja ç’do ndodhë sot

2 Prill 2019, 07:36, Lifestyle CNA
Vrasje të vogla/ Oja hakmerret, Merve përfundon në spital, ja

Serhan merr një tufë lule nga kopështi i shtëpisë për t?ja dërguar Ojas. Ai e gënjen Merven duke i thënë se i duhen për një shok. Edip i bën një dhuratë të veçantë Ojas. Edip gjen në shtëpinë e Ojas një buton këmishe. Oja i tregon se i përket një shokut të saj Serhanit i cili është i sëmurë. Edip dyshon se Oja ka diçka më shumë me Serhanin kur mëson se ata kanë qëndruar vetëm. Oja i tregon se Serhan është i martuar dhe nuk mund të ketë diçka mes tyre. Serhan e pret Ojan në vendin ku ushqejnë qentë dhe i dhuron buqetën me lule. Ai i tregon Ojas se rezultatet e kontrollit mjekësor dolën mirë dhe i flet për problemet në punë. Oja shkon në klinikë me buqetën me lule. Ajo merr pesticidin dhe ndryshon etiketat e ilaçeve. Merve shkon në klinikën e Ojas dhe sheh buqetën me lule. Ajo nuk arrin ta mësojë nga kush ka ardhur. Merve dyshon se Oja po i injekton një ilaç tjetër.

Oja ja fut frikën Merves. Merve del nga klinika dhe nuk ndihet mirë. Ajo mendon se Oja e ka helmuar me pesticid dhe shkon në spital. Merve imagjinon sikur ka vdekur dhe Oja, Pelin dhe Arzu janë të lumtura për vdekjen e saj. Doktorët informojnë Merven se thjesht i ka rënë tensioni dhe analizat i dalin mirë. Merve shkon në shtëpi dhe kupton se ky ishte plani i Ojas për ta trembur. Merve mendon planin e rradhës. Ajo shkon në shtëpinë e Ojas dhe i jep ftesën për eventin e bamirësisë. Oja e pranon ftesën por habitet nga sjellja e Merves e cila bën sikur nuk ka ndodhur gjë. Serhan takohet sërish me Ojan në vendin ku ushqejnë qentë. Ai i tregon Ojas se me Milën bëjnë fole zogjsh. Ojas i pëlqen kjo ide. Serhan mëson se Oja e ka makinën në servis dhe i ofron ta çojë në punë. Oja dhe Serhan kalojnë një moment romantik kur Oja nuk arrin ta vendosë rripin e sigurimit dhe Serhan e ndihmon. Serhan e dërgon Ojan në shtëpinë e një pacienteje të saj. Serhan mahnitet nga zemërgjerësia e Ojas kur mëson se ajo ka ndihmuar një çift të bëhen prindër.

Lajmet e fundit nga