LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

10-vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në NATO/ Aleatët mblidhen sot në Tiranë

29 Mars 2019, 08:03, Aktualitet CNA
10-vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në NATO/

Sot mbushen 10 vite që Shqipëria është bërë anëtare e Aleancës së Atlantikut të Veriut.

Në këtë 10-vjetor, sot do të mblidhen në Tiranë përfaqësues nga 29 vendet të cilat janë pjesë e kësaj organizate.

Në kujdesin e Ministrisë së Mbrojtjes,

Ndërkohë, në kryeqytetin shqiptar do të zhvillohen një sërë aktivitetesh të nivelit të lartë, nën kujdesin e Ministrisë së Mbrojtjes.

Prej orës 11:00 në sheshin ?Nënë Tereza? në Tiranë do të mbahet një nga aktivitetet kryesore.

Aty janë ftuar të marrin pjesë: ministra të Mbrojtjes dhe shefa shtabesh të vendeve anëtare dhe komandave të NATO-s, ambasadorë, atashe të akredituar në vendit tone, parlamentarë, flamurtarë të vendeve anëtare të NATO etj.

Lajmet e fundit nga