LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet lokale/ Agron Duka ka një kusht për Edi Ramën

28 Mars 2019, 21:43, Aktualitet CNA
Zgjedhjet lokale/ Agron Duka ka një kusht për Edi Ramën

Kreu i PAA-së Agron Duka ka zbuluar kushtin që ka ai për të marrë pjesë në zgjedhjet lokale.

Duka u shpreh se nëse Rama bën Reformën Zgjedhore partia e tij do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale.

Më tej përsa i përket deputetëve të opozitës në Parlament, Duka u shpreh se ata vetëm opozitë nuk janë.

?Nëse Rama bën Reformën Zgjedhore ne do të hyjmë në zgjedhje. Por kjo nuk bëhet kaq shpejt se do kohë. Përsa i përket opozitës së re, ajo vetëm opozitë nuk është. Shumë deputetë të opozitës së re kanë votuar ligje të mazhorancës. Aty ka vend që ha diskutim, pra mund të dalin dhe kundër disa ligjeve?,-tha Duka në lidhje direkte me emisionin ?Open? në TCH./CNA.al

Lajmet e fundit nga