LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fjalimi i Ramës në Kongres/ Fatos Lubonja: Imiton ish-dikatatorin Hoxha

28 Mars 2019, 20:33, Aktualitet CNA
Fjalimi i Ramës në Kongres/ Fatos Lubonja: Imiton ish-dikatatorin

I ftuar në emisionin ?Të paekspozuarit? analisti Fatos Lubonja, ka komentuar fjalën dhe akuzën e kryeministrit  për analistët në Kongresin e PS.

Sipas Lubonjës Rama imiton diktatorin Enver Hoxha, pasi nuk di të pranojë kritikën.

?Zoti Kadri thuaj tashmë! Kjo mund të shikohet në dy kënde. Mund të shikohet me satirë dhe me dramë. Është një lloj tragji-komedie. Po emiton një Enver Hoxhë në një kohë tjetër. Historia përsëritet si tragjedi edhe herë të tjera dhe jo njëherë. Unë e kam me ata derrat që janë të shtrirë  aty para atij. Ata rrinë dhe duartrokasin para atij, kjo është drama e atyre që duartrokasin.

Nuk mund të mos lexosh edhe gjithë inkoshientin e këtij njeriu. Sikur të këtë me vërtet pushtetin e Enver Hoxhës, çfarë do të kishte bërë. Ky do ta kishte mbush me kampe. Ky është një njeri që nuk pranon kritikën.  Ai është një diktator në potencë.  Nuk na thua të paktën faleminderit, sepse këta Kadrinjtë shpëtuan 20 milionë euro?,- tha Lubonja. /CNA.al

Lajmet e fundit nga