LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Veliaj ka vetëm një kritike për qeverinë Rama dhe për veten

28 Mars 2019, 21:19, Aktualitet CNA
Veliaj ka vetëm një kritike për qeverinë Rama dhe për

I ftuar në emisionin ?Opinion?, kryebashkiaku Erion Veliaj i pyetur nëse ka ndonjë kritikë për Qeverinë Rama, ai tha se ka vetëm një.

Sipas Veliajt, qeveria e drejtuar nga Edi Rama duhet të punojë më shumë për të ngushtuar hendekun fshat-qytet.

?Unë duhet të punoj më shumë për të ngushtuar hendekun fshat-qytet, fshatrat janë akoma mbrapa.

Pjesë e këtij diskutimi ishte projekti 100 fshatrat, që të seleksionohet në çdo qark disa fshatra, një gjë që duhet ta bëjmë më mirë. Kjo është diçka që edhe kryeministrin e lë pa gjumë. Fshati është gjysma e popullatës.

Tirana sot është qyteti me papunësinë më të ulët, por edhe brenda saj ka një diferencë shumë të madhe e Zallbastarit me Tiranën.

Një nga vërejtjet që dua ta bëj me qeverinë, nuk arritëm të thyejmë monopolin për shitjen e produkteve bujqësore, kemi vetëm një treg. 30% e votuesve të mi dhe të ndjekësve të mi, janë me fshatin?,- tha Veliaj. /CNA.al

Lajmet e fundit nga