LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përçarja Kryemadhi-Basha/ Agron Duka sqaron “përplasjen”

28 Mars 2019, 20:19, Aktualitet CNA
Përçarja Kryemadhi-Basha/ Agron Duka sqaron

Kreu i PAA-së, Agron Duka në një lidhje direkt me studion e emisionit ?Open? komentoi lajmet që qarkullojnë për një përçarje mes Kryemadhit dhe Bashës.

Sipas Dukës, ai nuk ka ndodnjë sinjal për një gjë të tillë.

Më tej Duka theksoi se ai ka qenë kundër Bashës përsa i përket Kodit Zgjedhor gjithashtu sqaroi edhe arsyet se përse nuk pranoi mandatin e deputetit.

?Unë nuk kam ndonjë sinjal që të ketë ndonjë përçarje është dëgjuar vetëm nëpërmjet mediave porn ë protestë u pa që LSI-ja dhe PD-ja janë bashkë si gjithë opozita. Personalisht kam qenë kundër zotit Basha për disa çështje, kur kam kundërshtuar përsa i përket Kodit Zgjedhor. Unë i kam thënë anëtarëve të PAA-së që ishin pjesë e listave që për çështje morali nuk duhet t?i pranonim ato mandate pasi kemi garuar nën siglën e PD-së për shkak të marrveshjes së 17 Majit dhe nuk dihet sa vota ka marrë PAA-ja?,-tha Duka./CNA.al

Lajmet e fundit nga