LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"S'ka përmbysje të lojës"/ Rama-Opozitës: Zgjedhjet lokale do të bëhen edhe pa ju

28 Mars 2019, 14:01, Aktualitet CNA
"S'ka përmbysje të lojës"/ Rama-Opozitës:

Kryeministri Edi Rama ka thënë në mënyrë të prerë se zgjedhjet lokale do të mbahen sipas afatit që janë parashikuar dhe përcaktuar.

Ai i ka shuar shpresat e Opozitës për çdo marrëveshje të mundshme, duke i fruar ata që të hyjnë në zgjedhje.

Por edhe nëse nuk hyjnë sipas Ramës, gjithçka do të shkojë normalisht, pa u cënuar procesi.

“E mira e tyre është të hyjnë në zgjedhje. Shqipërisë nuk i bën që ata që janë jashtë të mos jenë me siglat e tyre në fletët e votimit në zgjedhjet vendore. Hyjnë apo s’hyjnë ata në zgjedhje, ato do të bëhen në afatin e caktuar. Dhe ne do të qeverisim edhe për ata që nuk kanë votuar dhe për ata që nuk do të na votojnë. Ideja se do të bëhet përmbysje e rregullave të lojës, do bëhet kompromis është ide ngushëlluese për ta”, ka thënë Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga