LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasjet në Shqipëri/ Klodiana Lala kritika Policisë

28 Mars 2019, 21:57, Aktualitet CNA
Vrasjet në Shqipëri/ Klodiana Lala kritika Policisë

Gazetarja, Klodiana Lala, ka folur rreth 4 vrasjeve të ndodhura ditët e fundit në vendin tonë.

Lala nuk i kursen kritikat e saj për policinë e cila sipas saj nuk garanton siguri dhe paguhet nga bandat kriminale.

?Situata e rendit dhe e sigurisë në vend është kritike në disa qytete në vend. Elbasani qëndron në krye. Sepse para pak ditësh u vra një avokat dhe kur preket një avokat është prek i gjithë sistemi i Drejtësisë dhe pas kësaj ngjarje është ngjallur një frikë tek avokatët, prokurorët dhe gjyqtarët. Të nesërmen kam shkuar në Elbasan dhe nuk kam parë fare ruajtje nga forcat e rendit. Në Elbasan policia paguhet nga bandat kriminale.?,-tha Lala në studion e rmisionit ?Të Paekspozuarit?./CNA.al

Lajmet e fundit nga