Foto-“Mjerimi” i Lulit/ Basha nuk i ndahet golfit – CNA
Connect with us

Aktualitet

Foto-“Mjerimi” i Lulit/ Basha nuk i ndahet golfit

Publikuar

-

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është monitoruar kohët e fundit nga CNA.al, gjatë daljeve të tij publike.

Nga një vëzhgim i bërë në rrjetin e tij social, por edhe nga daljet e tij në media, në aktivitetet ku ai ka marrë pjesë, së fundmi është shfaqur me golf dhe xhaketë.

CNA.al e ka monitoruar takimet dhe aktivitetet politike të fundit të Bashës, që nga muaji dhjetor 2018 dhe deri më tani.Pothuajse në të gjitha takimet, gjatë kësaj periudhe Basha shfaqet me golf dhe xhaketë, për më shumë ka vetëm 2 golfe.

Për dy muaj, gjatë vëzhgimit tonë konstatuam se Basha ka veshur mbi 10 herë të njëjtët golfa, atë të zi dhe atë jeshil.

Në pjesën më të madhe të aktiviteteve gjatë dhjetorit dhe janarit, Basha ka mbajtur golfin jeshil,  cili është edhe kampion dy apo 3 ditë rrjesht. Vallë çfarë heq lavatriçja?

Së fundmi Basha, u shfaq në Kavajë dhe Shkodër i veshur me golf dhe xhaketë.

Nga Kavaja në Shkodër, nuk e ka ndërruar golfin jeshil. U la ose jo golfi nuk e dimë, por Luli nga puna dhe hallet e mëdha kursen energjinë dhe lavatriçen.

Ai nuk shpenzon për golf tjetër.

Ai është paraqitur në publik me 8 dhjetor në Qytetin Studenti, gjatë aktivitetit në nderim të “8 Dhjetorit 90′, me golf jeshil.

Me 16 dhjetor ai ka dalë në protestën e banorëve të Unazës me golf jeshil, me 25 Dhjetor gjatë një vizite në Hajmel të Shkodrës Basha është parë sërish me golf jeshil.

Me 26 Dhjetor, Basha ka dalë në një konferencë për mediat me golf jeshil.  Me 29 dhjetor, në protestën e banorëbe të Unazës sërish është parë me golf jeshil. Edhe më 10 janar në përkrahje të banorëve të unzës, Basha është parë me golf jeshil. Ndërsa gjatë një konference për media me 12 janar, Basha ka dalë me golf të zi.

LEXO EDHE:  E thërret prokuroria/ Basha “arratiset” në Bruksel, braktis protestën

Në qoftë se s’ka i bëjmë thirrje demokratëve që t’i blejnë ndonjë golf. Ose po është keq le t’i thotë vjehrrit se Rama i bëri 17 milionë euro dhuratë me shembjen e pallatit në bregun e detit Jon në Vlorë.

Ose keq keq po ja blejmë ne disa golfe dhe po ja postojmë në adresën e kunatit në zyrat që mban tek oligarkët e Ramës.

Një golf falas Bashës që ta ndërrojë, mund t’ja falë kushdo, se është bërë për gjynah, s’ka lekë të ndërrojë golfin, siç ndërron e shet partinë për pallatin e vjehrrit. I duhen golfe ngjyra-ngjyra.

Me imazhin e “Lulit të vocërr” dhe të mjerë të Migjenit, Basha shfaqet nëpër aktivitete të ndryshme politike, me të njëjtët golfe.

Por, Luli i PD dhe njëherësh kryetari i Republikës së Re, ndryshe nga “Luli vocërr” dhe i mjerë i Migjenit, ka një pasuri 1.7 miliard lekë dhe është i zhytur në luks, por pavarësisht kësaj rezulton se ka vetëm dy golfe, një të zi dhe një jeshil.

Lulzim Basha ka Vilë në Hollandë, pallate në emër të vjehrrit në Vlorë, disa apartamente në Tiranë, vila në bregdet, vila në Farkë dhe me plot pasuri të tjera të patundshme, por vetëm golfe ka dy.

Edhe pse mund të blejë në Hollandë shumë, ai vesh të njëjtët.

Basha ose po tenton të kopjojë Arjan Çanin tek “Zonë e Lirë” që del me bluzë të zezë për profil artistik, ose do të tregojë se s’ka lek për golfe, por Çani është gazetar, Luli kryetar partie i keqpërdorur nga Rama./CNA.al

                        Lulzim Basha, në protestën e Unazës, me 16 Dhjetor 2018

                              Lulzim Basha në protestën e Unazës me 29 dhjetor 2018

                                           Lulzim Basha në protestën e Unazës me 10 janar 2019

                               Lulzim Basha në konferencë për media, 26 dhjetor 2018

                           Lulzim Basha në konferencë për media, 12 janar 2019

                                      Lulzim Basha në Hajmel, me 25 dhjetor 2018

                                           Lulzim Basha në Kavajë, me 28 janar 2019

                                       Lulzim Basha në Kavajë, ne 28 janar 2019

                                                Lulzim Basha, në Shkodër, 29 janar 2019

                                          Lulzim Basha, në Shkodër, 29 janar 2019

                                              Lulzim Basha, në Shkodër, 29 janar 2019

                                                   Lulzim Basha, në Shkodër, 29 janar 2019

Nga kamarier në luks të shfrenuar/ Ku i gjeti paratë Lulzim Basha?

Çfarë fshihet në shtëpinë e Lulzim Bashës?

Aktualitet

Takim Rama-Basha nën garancinë e europianëve?!

Publikuar

-

By

Kryeminitri Edi Rama dhe kryetari i PD Lulzim Basha mund të takohen në Bruksel nën garancinë e një miku të përbashkët të CDU që është një nga personalitetet e Partive Popullore Europiane.

Kryeministri Rama është nisur i vetëm në Gjermani një ditë më parë, por nuk ka marrë asnjë person me vehte për ta shoqëruar në takimet e tij të cilat konsiderohen mjaft konfidenciale.

Kreu i PD Lulzim Basha, është nisur në Bruksel për të marrë pjesë në Asamblenë e EPP (Partitë Popullore Europiane). Kreu i PD i ka mardhëniet e ngrira me partitë simotra. Të gjithë e kanë kritukuar për aktin e tij të djegies së mandateve dhe e kanë izoluar.

LEXO EDHE:  Largimi nga PD-ja/ Bregu: Unë nuk kam dalë, na hoqën

Për të shpëtuar nga situata ku ndrodhet Basha thuhet se në parim e ka pranuar një takim me Ramën nën garancinë e ndërkombëtarëve, pikërisht mikut nga CDU. NJë dalje nga izolimi dhe një zgjidhje e krizës.

Ende nuk dihet ku do zhvillohet takimi në Bruksel apo në një shtet tjetër të europës, ndoshta në Vjenë gjatë tranzitit për rikthimin në Shqipëri. Por gjithcka deri tani duket të jetë një lajm i rufeshëm në korridoret e politikës. Ajo që pritet fillimisht është mohimi i informacioneve nga kampet politike pasi gjithcka kërkohet të jetë tepër konfidenciale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ibra zbulon trajnerin nr. 1 / Nuk zgjedh Mourinhon, por një italian

Publikuar

-

By

Zlatan Ibrahimovic ka rrëfyer se ka punuar me shumë trajnerë të mëdhenj në karrierën e tij dhe se per Fabio Capello ka respekt të veçantë. Suedezi e konsideron si më të mirin.

“Capello qëndron mbi të tjerët. Ai më thoshte: Ti duhet të shënosh gola për mua, në të kundërt, nëse nuk shënon, atëherë do të ulesh dhe qëndrosh në stol”, tha Ibrahimovic, që luan në Amerikë me LA Galaxy.

LEXO EDHE:  Basha thirret në Prokurori/ Hetim i trefishtë për pagesat ndaj lobuesve në SHBA

“Më ka pëlqyer kjo gjë te Fabio, ishte i drejtëpërdrejtë. Nuk më pëlqejnë njerëzit që thonë “ti je më i miri, sa lojtar i mrekullueshëm që je”. Nuk dua të dëgjoj gjëra që tashmë unë i di. Preferoj dikë që të lëshojë zjarr mbi trupin tim”, u shpreh Zlatan Ibrahimovic.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mbi 20 plumba drejt makinës së biznesmenit/ Zbardhen detajet e vrasjes mafioze

Publikuar

-

By

Shtetasi, Ferdinard Polia 35 vjeç u ekzekutua rreth një orë më parë me armë zjarri në fshatin Grudë të Shkodrës , në makinë e tij, teksa ishte në lëvizje.

Detaje të reja kanë dalë nga atentati që i është bërë 35 vjeçarit Polia i njohur si Nardi i bujtinave pasi ishte pronar i një bujtine ne Theth.

Mësohet se Polia nuk ka qenë i vetëm në makinë në momentin kur është qëlluar. Së bashku me  ndodhej edhe një person tjetër i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Nga Mero Baze/ Lulzim Basha ka ndryshuar dëshminë për 500 mijë dollarët rusë

Ndërkohë një motorr i djegur është gjendur në zonën e quajtur “Ura e Mesit”, që dyshohet se është përdorur në momentin e atentatit nga autorët e ngjarjes.

Forca të shumta policie kanë mbërritur në vendngjarje dhe po hetojnë për zbardhjen e plotë të rrethanve dhe identifikimin e autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Trending

Read previous post:
presidenti serb aleksander vucic
Vizita në Shqipëri/ Vuçiç bën deklaratën e rëndësishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka konfirmuar ardhjen e tij në Shqipëri. Arsyeja e vizitës së tij në vendin tonë...

Close