LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tarifa shtesë për provimet/ Studentët nisin protestën

6 Dhjetor 2018, 08:27, Aktualitet CNA
Tarifa shtesë për provimet/ Studentët nisin protestën

Ditën e sotme, studentët e fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës kanë rinisur sërish marshimin drejt Ministrisë së Arsimit.

Prej ditës së djeshme ata protestojnë kundër tarifës shtesë për kreditet që duhet të paguajnë për provimet e mbartura.

Marshimi i studentëve ka nisur pak minuta më parë, ndërsa në orën 10:00 studentët pritet të mblidhen të gjithë para Ministrisë.

Gjithashtu mësohet se mësimi është ndërprerë edhe në Univesitetin e Durrësit, Shkodrës, Korçës dhe Elbasanit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga