LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna ndaj Xhisielës/ Një pyetje që “kryqëzon” Ramën

29 Shtator 2018, 13:17, Aktualitet CNA

Kreu i grupimit ?Dhjetor ’90?, Bislim Ahmetaj ka reaguar në lidhje me skandalin e Fushë-Kryjës, ku Xhisiela Maloku u dhunua nga djali i një deputeti socialist.

Lidhur me këtë ngjarje, në një postim në rrjetet sociale, Ahmetaj pyet kryeministrin, po nëse një ngjarje e tillë do i kishte ndodhur të birit, si do reagonte.

?Po ti kishte ndodhur Zahos ajo që i ndodhi vajzës nga Nikla , si do të ndjeheshe së pari si prind, së dyti si shqiptarë e së treti si Kryeministër?!?-shkruan Bislim Ahmetaj.

Ndërsa më tej, ai paralajmëron Ramën se ?qytetarët që ti i konsideron si dele një orë ose një ditë edhe mund zgjohen dhe të kastrojnë e të përdhunojnë bash në sheshin midis zyrës tënde dhe asaj prej nga ti sheh zyrën e enverit që ja ke lëshuar gramoz ruçit.?

Postimi i i plotë i Bislim Ahmetaj:

Një pyetje për Kryeministrin e vendit tim!

Po ti kishte ndodhur Zahos ajo që i ndodhi vajzës nga Nikla , si do të ndjeheshe së pari si prind, së dyti si shqiptarë e së treti si Kryeministër?!

E di që s’ka përgjigje prej teje, por së paku dua të grishë atë ndërgjegjen tëndë të munguar, që ajo që i ndodhë një jetimje mund ti ndodhë edhe djalit apo vajzës së një njëriu të pushtetshëm. Ndoshta kjo të bën të mendosh dhe ta marrësh vesh që sundimi yt dhe i kooperativës tënde ka tejkaluar çdo limit të njerëzores.

Njerëzia po të krahasojnë me enverin, stalinin dhe fidel kastron, kjo e di që të ngazëllen por mos harro se qytetarët që ti i konsideron si dele një orë ose një ditë edhe mund zgjohen dhe të kastrojnë e të përdhunojnë bash në sheshin midis zyrës tënde dhe asaj prej nga ti sheh zyrën e enverit që ja ke lëshuar gramoz ruçit. E ke treguar që s’ke zemër dhe shpirt por të gjithë thonë që lepurin e frikës e ke në bark sa një zog gomari. Zgjoje zogun e gomarit nga gjumi se do të mbytë pa e kuptuar ….

Lajmet e fundit nga