LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetët socialistë presion Ramës/ Me çfarë kërcënohet kryeministrit?

29 Shtator 2018, 10:54, Aktualitet CNA

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me rastine  Xhisiela Malokut, e cila u dhunua nga djali i një deputeti socialist.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili akuzon Ramën se ka frikë nga deputetët e tij.

?Kryeministri me shume frike mezi belbezoi ca fjale per dhunimin e vajzes nga Fushe Kruja.
Ka frike dhe fryhet si derr sikur çdo thote.
Ka frike se Deputeteve dhunues,mbeshtetes te dhunes dhe fshehes te dhunes nuk ka cfare ju ben fare,ju rruan bishtin.
Ngaqe ka qene dhunues vete nuk denon dot te ngjashmit me veten.?-shkruan Vasili në postimin e tij.

Postimi i plotë:

Kryeministri fryhet kot si derr,mbron dhunuesit dhe nuk heq dot asnje prej tyre.

Kryeministri me shume frike mezi belbezoi ca fjale per dhunimin e vajzes nga Fushe Kruja.
Ka frike dhe fryhet si derr sikur çdo thote.
Ka frike se Deputeteve dhunues,mbeshtetes te dhunes dhe fshehes te dhunes nuk ka cfare ju ben fare,ju rruan bishtin.
Ngaqe ka qene dhunues vete nuk denon dot te ngjashmit me veten.
Sa per policine turpin e saj nuk e lan as uji i oqeanit,pasi jo vetem nuk e mori ne mbrojtje vajzen e dhunuar, por dje nxori dy gra police qe flisnin pro dhunes se femre,ky eshte fundi moral dhe shoqeror i kesaj policie.
Mund te gjenin plot te paturp qe mund te recitonin vjershat e Edi Rames, por duhet ti kishin kursyer ato dy gra nga ky rol i ndyre ne mbrojtje te dhunes ndaj nje femre./CNA.al

Lajmet e fundit nga