LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni në veri/ Vuçiç urdhëron gjendje gatishmërie për luftë

29 Shtator 2018, 12:49, Aktualitet CNA

Pjesëtarë të Njësisë Speciale të Kosovës kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës, ku kanë kryer një operacion kontrolli në Qendrën Sportive dhe Humanitare atje.

Sipas mediave serbe, rreth 60-të operatorë të Policisë kanë kontrolluar këtë qendër.

Pas kësaj, ka reaguar presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili ka dhënë urdhër që ushtria e Serbisë të vihet në gjendje gatishmërie për luftë, ?pasi Njësitet Speciale kanë kryer ndërhyrje në veri të Kosovës?.

Edhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviç, tha sot se e ka urdhëruar drejtorin e policisë serbe që të gjitha njësitet speciale të policisë të jenë në gjendjen më të lartë të gatishmërisë, pas raportimeve të mediave serbe se forcat speciale të Policisë së Kosovës kanë hyrë në veri.

Lajmet e fundit nga