LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kanosën me armë një 53 vjeçar/Policia arreston një prej autorëve, tjetri shpallet në kërkim

27 Korrik 2016, 15:31, Aktualitet CNA

Një shtetas është arrestuar, ndërsa një tjetër u shpall në kërkim me akuzën e kanosjes me armë zjarri të një 52 vjeçari. Burime zyrtare nga policia bënë të ditur se  nga Seksioni për Hetimin e Krimeve të Rënda në Komisariatin e Policisë Kurbin, u arrestua shtetasi

Erjol Shtjefanaku, 31 vjeç, banues në Mirditë ( i dënuar më parë për veprën penale ?Kanosje ? dhe ?Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit).

Gjithashtu është shpallur në kërkim  dhe punohet për kapjen e shtetasit  E.Sh, 31 vjeç, banues në Mirditë. Sipas policisë, këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kanosur me armë zjarri pistoletë shtetasin S.N. 53 vjeç, banues në Laç, duke qëlluar në ajër.

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor  Kurbin për veprat penale ? Kanosje? në bashkëpunim dhe ?Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit?  parashikuar nga nenet 84-25 e 278/4 Kodit Penal. /citynews/

 

Lajmet e fundit nga