LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në Pezë, flakët përfshijnë sipërfaqen me pisha

27 Korrik 2016, 14:07, Aktualitet CNA

Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe me pisha në zonën e Pezës, ndërsa në vendin e ngjarjes ndodhen 4 zjarrfikëse dhe një helikopter i ushtrisë.

Nuk dihet nëse zjarri është vendosur nga ndonjë piroman, pra është i qëllimshëm, apo për shkak të kushteve të motit dhe temperaturave të larta.

Drejtori i Shërbimit Zjarrfikës, Shkëlqim Goxhaj ka deklaruar se po bëjmë gjithçka për të vënë nën kontroll flakët, pasi forcat zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e zjarrit./citynews/

 

Lajmet e fundit nga