LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dekriminalizimi/ Priten tërheqje të tjera kandidatësh

9 Maj 2015, 12:22, Aktualitet CNA

Pas qëndrimeve të ndërkombëtarve, të Ambasadës Amerikane  dhe përfaqësuesve evropian në Tiranë, pritet të ketë tërheqje të tjera nga gara për zgjedhjet e 21 qershorit.

Tërheqja e parë ka ndodhur sot në Kurbin nga kandidati i PD, Altin Biba. Mesa duket, PD i ka hapur rrugë e para një procesi që e ka pasur kauzën kryesore javët e fundit.

Mësohet se të tjerë kandiatë të maxhorancës pritet të tërhiqen nga njësit e pushtetit vendor, disa prej tyre janë si kandidatë për zgjedhjet lokale, por ende nuk janë prezantuar. Jo vetëm kaq, por pritet që edhe kandidatë që rikandidojnë për të disatën herë  në 21 qershor , të dorëhiqen.

Burime zyrtare nga selia rozë bëjnë me dije për CityFM.al, se po ndiqet me shumë vëmendje cdo kërkesë apo vendim që vjen nga ndërkombëtarët dhe pritet tërheqja e kandidatëve socialist nga zonat që kanë qënë problem në zgjedhjet e kaluara por edhe në zonat që janë përreth Bashkisë së Tiranës.

Nga ana tjetër, nga selia blu konfitmohet se vetë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , po zhvillon takime me përfaqësusit evropianë dhe ata të ambasadës amerikane në Tiranë, duke treguar se dekriminalizimi nuk është thjesht një fasadë por një process real. PD ka vënë në dispozicion të ndërkomëtrve cdo materil apo dokument që disponon në funksion të procesit të dekriminalizimit.

 

 

 

14:00 Aktualitet

Reduktimi i stresit

 Stresi është një realitet që ndikon pothuajse në çdo ditë t...

Lajmet e fundit nga