LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna ndaj protestuesve në Kukës, reagon Avokati i Popullit

4 Maj 2015, 17:08, Aktualitet CNA

Avokati i Popullit, Igli Totozani ka reaguar pas publikimit të videos ku duket dhuna e ushtruar nga një civil por punonjës i policisë, ndaj disa protestuesve në Kukës. Totozani dënon me forcë dhunën dhe veprimet e ushtruara nga personi civil dhe fton organet e policisë dhe të hetimit të marrin masa të menjëhershme ndaj këtij punonjësi.

Deklarata e plotë

Avokati i Popullit, z.Igli Totozani nëpërmjet medias u njoh sot me një video tronditëse ku dhunohen disa banorë, të cilët po protestonin.
Avokati i Popullit dënon me forcë dhunën dhe veprimet e ushtruara nga personi civil, që vihet re në video, dhe fton organet e policisë dhe të hetimit të marrin masa të menjëhershme ndaj këtij punonjësi. Punonjës të tillë nuk kanë vend në Policinë e Shtetit.
Institucioni i Avokatit të Popullit ka nisur me iniciativë trajtimin e këtij rasti dhe ditën e nesërme, një grup ekspertësh do të jetë në Kukës për të hetuar ngjarjen.

13:00 Aktualitet

Hougnton buzëqesh

 Ylli i Celebrity Big Brother Chantelle Houghton u fotografu...

Lajmet e fundit nga