LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Netflix anulon papritur projektin e tij/ Zbulohet arsyeja

15 Mars 2023, 16:34, Tech CNA

Netflix anulon papritur projektin e tij/ Zbulohet arsyeja

Pak ditë më parë u njoftua se Netflix është duke përgatitur një film krejt të ri me regjisoren, Nancy Meyers , por duket se gjërat nuk kanë shkuar ashtu siç pritej. Sipas mediave, "Paris Paramount" u anulua për shkak të buxhetit.

Më konkretisht, duket se buxheti i këtij projekti ka kaluar përfundimisht 130 milionë dollarë dhe të dyja palët kanë vendosur të mos vazhdojnë më tej. 

Në fakt, ky film do të shfaqte emra të mëdhenj të fushës së aktrimit , si Scarlett Johansson dhe Owen Wilson, Penelope Cruz dhe Michael Fassbender.

Këta katër aktorë ishin në bisedime me Netflix për të luajtur në Paris Paramount dhe ishin gati të gjithë, derisa nuk mundën ta mbyllnin buxhetin. 

Burime të ndryshme thonë se edhe pse studioja kishte rënë dakord me 130 milionë dollarë, Meyers po “përpiqej” të merrte 150 milionë dollarë, 80 milionë prej tyre për shpenzimet e filmit./Përshtatur nga CNA.al

Lajmet e fundit nga