LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Një tjetër shqiptar lëviz në Turqi, mesfushori prezantohet te skuadra e re

10 Shkurt 2024, 13:06, Sport CNA
ZYRTARE/ Një tjetër shqiptar lëviz në Turqi, mesfushori

Pas Muçit dhe Mujës, një tjetër shqiptar ka ndryshuar skuadër, por këtë herë brenda kampionatit turk. Eduart Rroca është larguar nga Istanbulspori, skuadër ku mbante shiritin e kapitenit.

Mesfushori i avancuar është huazuar te Manisa FK, ekip që garon në divizionin e dytë të futbollit turk.

Në Shqipëri u aktivizua me skuadra si Kukësi, Luftëtari, Tërbuni dhe Egnatia, ndërkohë që provoi edhe një aventurë në Zvicër 11 vite më parë.

Rroca aktivizohet në futbollin turk prej shtatorit të vitit 2020. Kur u transferua nga verilindorët e Kukësit tek Istanbulspori.

19 gola ka realizuar gjatë aventurës me skuadrën nga Stambolli. Tani shpreson të ndihmojë Manisën në realizimin e objektivave sezonal.

Rroca bashkohet përsëri me Jetmir Topallin. Së bashku kanë luajtur te Istanbulspori, tashmë do të jenë përsëri shokë skuadre te Manisa.

Lajmet e fundit nga