LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përshëndet Silvinjon me 3 gola përpara grumbullimit, Jasir Asani: Jam shumë i lumtur, të tjerë do të vijnë

18 Mars 2023, 10:34, Sport CNA

Sulmuesi Jasir Asani dhuroi spektakël mbrëmjen e djeshme në Korenë e Jugut me ekipin e Guangjusë.

Asani ishte protagonisti absolut në fitoren e sotme 5-0 përballë Inceon Junajtid teksa shënoi tregolësh personal. Ai shënoi gol në minutën e 9′ ndërsa në pjesën e dytë e vulosi me dy gola në minutat 69’ dhe 72’.

Në këtë mënyrë ai përshëndeti Silvinjon dhe Kombëtaren shqiptare pas ftesës së parë të tij për të veshur fanellën kuqezi.

Ditën e sotme Jasiri ka reaguar përmes një postimi në Facebook. Ai shprehet tepër i lumtur për 3 golat teksa tha që të tjerë do të vijnë.

“Hat-Trick i parë për Guangju. Jam shumë i lumtur për golat dhe 3 Pikët. Të tjera do të vijnë ???????? ??????“, shkruan Asani.

Lajmet e fundit nga