LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk kanë fund telashet për Silvinjon/ Dëmtohet një tjetër titullar i Kombëtares, rrezikon të humbasë duelin ndaj Polonisë

17 Mars 2023, 23:19, Sport CNA

Nuk kanë fund telashet për Silvinjon/ Dëmtohet një

Dëmtimet e futbollistëve të Kombëtares, në prag të duelit ndaj Polonisë, janë kthyer në një makth më vetë. Shqipëria rrezikon të humbasë një tjetër mbrojtës titullar, bëhet fjalë për Ardijan Ismajlin, i cili pësoi një dëmtim në duelin e mbrëmjes së sotme ndaj Atalantës dhe përfundoi ndeshjen parakohe.

Mbrojtësi i Empolit hyri në fushë si zëvendësues në minutën e 59, por vetëm 20 minuta më vonë u detyrua të largohen nga loja. Ismajli ndjeu një tërheqje në aduktorin e tij, çka ia bëri të pamundur vazhdimin e lojës. Mbetet për t’u parë se cila do të jetë përgjigja e testeve mjekësore, teksa gjasat janë të mëdha që pas Gjimshitit, Shqipëria të humbasë një tjetër kolonë të mbrojtjes.

Lajmet e fundit nga