LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbappe, Neymar, Messi, si dhe stafi i PSG-së, njihen me 'shtëpinë' e re stërvitore...

26 Janar 2023, 18:52, Sport CNA
Mbappe, Neymar, Messi, si dhe stafi i PSG-së, njihen me

Dita e sotme ka qenë e pasur me emocione nga ana e PSG-së, pasi ka bërë të mundur që të përshëndetet me një fillim të ri dhe një fund të zgjedhjes së parë. 

Pak para se t'i bënte homazhe Jean-Claude Blanc, zv.drejtor menaxhues, i cili pas pothuajse dymbëdhjetë vitesh, këtë të enjte u trajtua me një ceremoni lamtumire në Parc des Princes.

Sakaq, Kylian Mbappé, Neymar, Leo Messi dhe të gjithë lojtarët parizienë vizituan qendrën e ardhshme të trajnimit, e cila po merr formë pranë Poissy.

Ishte një vizitë e udhëhequr nga presidenti Nasser Al-Khelaïfi personalisht, i cili disa javë para përfundimit të punimeve dhe para inaugurimit të planifikuar për majin ose qershorin e ardhshëm, u prezantoi të gjithë lojtarëve dhe stafit teknik vendin ku do të rifillojnë stërvitjet në fillimin e sezonit 2023-2024.

Lajmet e fundit nga