LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Colella pa fjalë: Sot keni të drejtë të gjithë, kjo ishte arsyeja pse luajti Alban Hoxha

26 Janar 2023, 18:26, Sport CNA
Colella pa fjalë: Sot keni të drejtë të gjithë, kjo

Giovani Colella ka folur pas humbjes 2-0 kundër Teutës. Trajneri i Partizanit deklaroi për mikrofonin e Oversport:

“Sot çdokush që thotë diçka ka të drejtë. Kemi zhvilluar një ndeshje shumë të keqe. Kur bëhen gjëra shumë të këqia, komentet janë të pakta.

Zëvendësimet? Sot nuk jam i kënaqur nga asgjë. Nuk di diçka që të them, po sot jam i kënaqur.

Partizani në krizë? Kemi bërë keq për sa i përket pikëve, por nuk mendoj përparime në aspektin e lojës.

Menich – Da Silva? Merkato nuk është puna ime. Edhe pse sot humba, merkato s’është puna ime. Menich dhe Da Silva nuk kishin minuta të mjaftueshme dhe nuk mund të them që ata të dy kanë bërë më keq se të tjerët.

Mungesa e Rexhepit? Ishte zgjidhje teknike që futa Alban Hoxhën. Duke qenë se dy titullarë nuk ishin më, mendova të fusja lojtarë që kanë prezencë në fushën e lojës. Nuk ka të bëjë fare nëse Rexhepi ka gabuar ose jo. Janë thjeshtë zgjedhje të miat. Kemi ndryshuar diçka. Por unë nuk mund të mbaj dhe të them, nëse dikush ka luajtur mirë apo keq. Janë gjëra që unë i vendos se kë do të hedh në fushë si titullarë. Kjo zgjedhje ishte se largimi i Bitrit, futi Hoxhën me eksperiencë”, tha ai.

Lajmet e fundit nga