LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kukësi rikthehet te fitorja, triumf me përmbysje ndaj Egnatias

26 Janar 2023, 14:53, Sport CNA

Kukësi është rikthyer nga fitorja në kampionat, teksa mposhti me rezultatin 1-2 Egnatian, në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të.

Rrogozhinasit kaluan të parët në avantazh me Fernando në minutën e 34-t, por verilindorët ia dolën të përmbysin rezultatin në pjesën e dytë.

Fillimisht ishte Ndreca që barazoi shifrat në minutën e 72-të, ndërsa Delimedjac përmbysi rezultatin në minutën e 87-të.

Me këtë triumf, Kukësi i largohet përkohësisht vendit të fundit dhe shkon në kuotën e 19 pikëve, në vendin e 9-të, ndërsa Egnatia mban vendin e 4-t me 26 pikë.  

Lajmet e fundit nga