LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dueli Partizani-Teuta, publikohen formacionet zyrtare

26 Janar 2023, 15:03, Sport CNA

Partizani-Teuta është ndeshja e tjetër e ditës së sotme që do të luhet në orën 16:00 në stadiumin “Partizani”. Një takim mjaft i rëndësishëm për të dyja ekipet, me demat që kërkojnë 3 pikët për të shpresuar më pas te një ndalesë e Tiranës për të rimarrë kreun e klasifikimit.

Nga ana tjetër “Djemtë e Detit” janë të bindur se në Tiranë do të koleksionojnë një tjetër fitore që do i ndihmonte për të dalë nga zona e ftohtë e klasifikimit.

Colella dhe Martini kanë shuar çdo dyshim, teksa kanë zgjedhur se cilët lojtarë do t’iu besohet ky takim që nga minuta e parë.

FORMACIONET ZYRTARE:

Partizani: Hoxha, Buxhelaj, Menich, Sota, Hadroj, Telushi, Murataj, Rrapaj, Hoti, Cara, Da Silva. Trajner: Giovanni Colella

Teuta: Qirko, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Kouro, Kallaku, Karabeci, Gruda, Beqja, Marku, Vila. Trajner: Edi Martini

Lajmet e fundit nga