LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonat veriore/ Moti për ditën e sotme

11 Mars 2023, 07:53, Sociale CNA

Vranësira dhe reshje të pakta shiu në zonat veriore/ Moti

Vendi jonë do të përfshihet nga vranësira dhe dhe reshje të pakta shiu në pjesën e parë të ditës kryesisht në zonat veriore.

Reshje të pakta shiu do te ketë edhe gjatë orëve të mbrëmjes.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga

1°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi

Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë.

 

Sipas MeteoAlb vranësirat e shpeshta do të jenë prezente në vendin tonë, ku  më të

dukshme pritet të jenë në pjesën e parë të ditës duke sjellë dhe reshje të pakta në të

gjithë territorin të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat Veriore. Por mesdita dhe

orët vijuese do të sjellin përmirësim gradual të motit në Shqipëri, duke bërë që në territor

të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësirash në zonat Jugore dhe Qëndore. Ndërsa në

Veri deri në orët e mbrëmjes do të ketë vranësira të shpeshta të cilat do të krijojnë

mundësira për reshje të afatshkurtra.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga

1°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi

Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga